Jak se stát členem KČT

Členem Klubu českých turistů se může stát každý, kdo souhlasí se stanovami KČT a kdo se přihlásí v některém ze základních článků - odborů KČT. Každý člen KČT platí roční příspěvek, jehož výši určuje mateřský odbor KČT.

Pokud se rozhodnete stát členy Klubu českých turistů, máte několik možností:

1. vyhledejte nejbližší odbor (nebo odbor, ve kterém chcete pracovat) a vstupte přímo do něj (kontakty najdete v oblastním dělení KČT),
  2. kontaktujte sekretáře nejbližší oblasti KČT (kontakty najdete v >> oblastním dělení KČT <<),
  3. pokud vám jde především o členství a nevíte ve, kterém odboru chcete pracovat, můžete použít >> tiskopis << a zaslat na nejbližší odbor.

Výhody členství

EUROBEDSSlevová karta Eurobeds

Každý člen obdrží slevovou kartu EUROBEDS, s níž může uplatnit slevy na poskytnuté služby nebo zakoupené zboží u smluvních partnerů systému EUROBEDS.

Slevy na ubytování

Na základě předložení průkazu KČT se zaplaceným členským příspěvkem (tj. platnou kartou EUROBEDS) je poskytována sleva na ubytování při turistické činnosti ve výši 30 až 70 Kč na osobu a noc ve vybraných ubytovacích objektech na území ČR a na rakouských chatách ÖTK a Naturfreunde. Dále je možno získat Fichtelgebirgsvereinu v německém Bavorsku a na chatách ústředí KST na Slovensku. Viz informaci na stránkách Eurobeds.

Časopis Turista

Člen KČT má výhodnější předplatné klubového časopisu TURISTA (vychází 10x ročně, z toho dvě dvojčísla). V tomto časopise je vždy spousta zajímavých článků o turistice, přírodě, kulturních akcích, výzbroji a výstroji pro turisty a mnoho dalších zajímavostí. Podrobnější informace naleznete na stránce Turisty.

Soubor map KČT

Mapy KČT

Každý člen s platným průkazem má možnost nakupovat turistické mapy vydávané Klubem českých turistů na podkladě vojenských topografických map 1:50 000 se slevou cca 20% běžné prodejní ceny. Tuto slevu je možno uplatnit pouze v Turistickém infocentru KČT (Fügnerovo nám. 3, Praha 2, info@kct.cz) a u výhradních regionálních distributorů (www.mapycabalka.cz).

Na jeden průkaz lze zakoupit se slevou po jedné mapě od každého titulu. Turistické značené cesty na těchto mapách jsou nejpřesnější, protože je do map zanášejí značkaři KČT, tedy titíž, kdo je vyznačují v přírodě.

Slevy na startovném

Většina organizátorů turistických akcí pro veřejnost poskytuje slevy na startovném členům KČT, kteří se prokáží platnou legitimací.

Pojištění členů

Centrálně jsou pojištěni jen metodičtí pracovníci KČT /vedoucí a cvičitelé) a značkaři. Členů KČT se nabízí individuální pojištění – viz podrobnosti.

Slevy na dopravu

KČT poskytuje svým členům příspěvek na dopravu při některých druzích turistické činnosti. Tato dotace je poskytována při zakoupení kilometrické banky Českých drah.

Směrnice KČT